ghsky-logo-2013


sky button 5

Finał
"Mistrzostw Świata w Piłkarzykach Stolowych" 

 


W dniach 12 czerwca – 13 lipca w GH Sky Tower rozgrywały się „Mistrzostwa Świata w Piłkarzykach Stołowych" organizowane przez Wrocławski Klub Piłki Stołowej. Całość rozgrywek od etapu grupowego przebiegała zgodnie z formułą brazylijskiego Mundialu. Atrakcyjność wydarzenia podkreślały nagrody o łącznej wartości 15 000 złotych. Turniej rozpoczął się od kwalifikacji do etapu drużynowego, które zostały rozegrane 21 i 28 czerwca.


Do wstępnych rozgrywek zarejestrowało się ponad 100 drużyn początkujących, z których najlepsze 32 dostały się do finałowego etapu turnieju. 5 lipca zakwalifikowane drużyny wylosowały państwa faktycznie uczestniczące w brazylijskim Mundialu, które reprezentowały do końca rywalizacji. Zostało rozegranych 8 grup, które wyłoniły najlepsze 16 drużyn. Etap grupowy zakończył się wieloma niespodziankami. Żadna grupa nie skończyła z takim wynikiem, jak prawdziwe drużyny w Brazylii. Wielki finał turnieju, czyli etap pucharowy odbył się w sobotę 12 lipca. Emocjonująca walka rozpoczęła się o godz.12:00 od losowania reprezentowanych Państw przez profesjonalistów. Dzięki temu losowaniu powstały 5 osobowe teamy, składające się z początkujących i zaawansowanych graczy.
W ramach pojedynczego pojedynku zostały rozegrane 3 konkurencje:

  • pary początkujących
  • pary open
  • single open


Suma tych trzech meczy stanowiła wynik poszczególnych pojedynków. Walka między poszczególnymi drużynami była prawdziwym sportowym wyzwaniem, głównie dzięki połączeniu ambicji graczy początkujących z doświadczeniem zawodowców. Najlepsi polscy zawodnicy sprawdzili się w roli trenerów poszczególnych składów, motywując graczy, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z piłkarzykami. Doping był słyszalny w całej galerii, a zwycięstwa zawsze spotykały się z gromkimi brawami zgromadzonych kibiców.


Po 8 godzinach walki udało się wyłonić zwycięzców. Najlepszy Ekwador składający się z doświadczonych graczy nie miał sobie równych nie przegrywając żadnego spotkania – prawdziwi mistrzowie, czyli: Patryk Sawicki, Bartosz Kasprzyk, Jakub Kruk, Wojciech Mikita, Maciej Miński zdobyli tablety Samsung Galaxy TAB4. Nigeria, reprezentowana przez: Rafała Orkisza, Krzysztofa Wystemp, Jakuba Różanowskiego i Jakuba Gajewskiego, ustąpiła tylko Ekwadorowi zasłużenie zajmując drugie miejsce. Hiszpania, w skład której wchodzili: Mateusz Mąka, Marek Borecki, Filip Klose, Piotr Tarczyński i Mateusz Biliński, toczyła bój na lewej stronie ostatecznie wygrywając sobie podium z Urugwajem, który rozgrywki zakończył na 4 miejscu. Właśnie z tego zespołu wyłoniliśmy najlepszego poczatkującego gracza turnieju Łukasza Dajnowicza, który otrzymał konsolę XBOX wraz 4 grami i kinnect'em.


Całą imprezę na bieżąco relacjonował znany wrocławski dziennikarz radiowy Łukasz Basta. Mistrzowskie pojedynki można też było obejrzeć w jakości FullHD na żywo na oficjalnej stronie Mistrzostw w Piłkarzykach: http://galeria.skytower.pl/mundial2014.html 


Dodatkową atrakcją dla wszystkich chętnych były bezpłatne treningi organizowane codziennie podczas trwania Mundialu w godzinach od 09:00 do 21:00. Do dyspozycji zawodników turnieju, jak i wszystkich Wrocławian, udostępniono
8 profesjonalnych stołów do gry w piłkarzyki.


W GH Sky Tower można było spotkać również najlepszych zawodników piłki stołowej, wielokrotnych Mistrzów Polski, którzy demonstrowali tricki podczas pokazowych meczów. Ambitniejsi ochotnicy mogli podjąć wyzwanie i zmierzyć się w sparingowych meczach z gwiazdami polskiej kadry narodowej.


Zdjęcia z finału
"Mistrzostw Świata w Piłkarzykach Stołowych" 

 

Galeria Handlowa Sky Tower w   

 


Facebook