ghsky-logo-2013


sky button 5

Wystawa Planetarium - relacja

 

W dniach 1-17 sierpnia w Galerii Handlowej Sky Tower można było obejrzeć wyjątkową wystawę multimedialną „Planetarium". Ekspozycja prezentowała historię i osiągnięcia astronomii od starożytności do czasów współczesnych. Zwiedzający mogli oglądać filmów związanych z tematyką kosmosu w specjalnym namiocie sferycznym.
Od pierwszego dnia wydarzenie cieszyło się bardzo dużym i niesłabnącym do ostatniego dnia zainteresowaniem. Codziennie od samego rana ustawiała się ogromna kolejka klientów chcących zarezerwować miejsca na pokazy. W sumie projekcje obejrzało prawie cztery i pół tysiąca osób.


Planetarium zainteresowało wszystkie grupy wiekowe – najmłodszych, młodzież i dorosłych. Dobór filmów oraz zróżnicowany tematycznie harmonogram pokazów został tak przygotowany, aby jak najlepiej dostosować się do potrzeb klientów galerii oraz ich codziennych planów i obowiązków.


Równie dużym zainteresowaniem, jak pokazy w Planetarium, cieszyła się towarzysząca mu wystawa. Tysiące osób każdego dnia zapoznawały się z prezentowanymi materiałami i eksponatami, wśród których największą uwagę przykuwała kolekcja meteorów, materiały multimedialne i plansze informacyjne prezentujące fakty z różnych okresów poznawania kosmosu przez człowieka.


Poniżej przedstawiamy fotorelację z wydarzenia.