ghsky-logo-2013


sky button 5

Inauguracja Kultury Na Widoku

 

Kultura Na Widoku, czyli wirtualna biblioteka podróżująca po Polsce, po raz pierwszy odwiedziła Wrocław i także po raz pierwszy – galerię handlową. Inauguracja multimedialnej wystawy w stolicy Dolnego Śląska odbyła się 1 lipca w Sky Tower.

 

W uroczystym otwarciu wystawy w obecności mediów udział wzięli przedstawiciele Fundacji Legalna Kultura, opiekunowie projektu Kultura Na Widoku – Marzena Mikosz i Marcin Kotyła, przedstawicielka Wydziału Kultury Miasta Wrocław – Agnieszka Huszkiewicz oraz Dorota Żmiejko, dyrektorka marketingu Galerii Sky Tower.

 

Fundacja Legalna Kultura, wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy, po raz drugi realizuje multimedialny projekt Kultura Na Widoku, który uzyskał Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego „25 Lat Samorządności". Celem projektu jest budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze, a przede wszystkim – poznawania bogactwa kultury z legalnych źródeł w sieci.

 

W 2014 r. odbyła się pierwsza edycja projektu Kultura Na Widoku. Bibliotekę można było spotkać w 30 miastach w Polsce oraz na 8 ważnych festiwalach, podczas których odwiedzający mogli pobrać ponad 600 utworów i treści z legalnych źródeł. W tym roku multimedialna biblioteka pojawi się w 48 miejscach oraz na 14 festiwalach m. in. Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu. Projekt Legalna Kultura popierają przedstawiciele środowisk twórczych, również z Wrocławia – Robert Gonera, Magdalena Kumorek, Ewa Skibińska czy L.U.C.

 

Na pięciu regałach Kultury Na Widoku znalazło się ponad 900 utworów, które zostały skatalogowane w kilku kategoriach – filmy, muzyka, książki, gry oraz historia kultury. Użytkownicy instalacji mogą pobrać z legalnego źródła nie tylko klasykę polskiego kina, ale także produkcje filmowe z ostatnich lat, albumy muzyczne nagradzanych polskich artystów, literackie bestsellery, audiobooki oraz kolekcję zdjęć i plakatów dokumentujących 25-lecie samorządności w Polsce.

 

Każdy, kto odwiedzi Sky Tower od 1 do 22 lipca, będzie mógł pobrać bezpłatnie albo za drobną opłatą interesujący go utwór lub treść za pomocą linków URL i kodów QR. Udostępniane materiały będzie można ściągnąć nie tylko z multimedialnych regałów, ale także plakatów.

 

Galeria Handlowa Sky Tower w

 Facebook