ghsky-logo-2013


sky button 5

„Cały Wrocław Czyta” - uwolnij książkę w Sky Tower

21 czerwca w Galerii Handlowej Sky Tower odbyło się oficjalne otwarcie kolejnej skrzyneczki do bookcrossingu w ramach akcji „Cały Wrocław Czyta". Jest to dodatkowa promocja Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury i propagowanie idei czytania wśród wrocławian. W programie na otwarcie, odbyły się m.in. występy wokalno-taneczne, gry i zabawy dla dzieci ze szkół podstawowych oraz czytanie książek przez zaproszonych gości. Najciekawiej przebrane drużyny zostały nagrodzone słodkimi upominkami oraz książkami edukacyjnymi.

Skrzyneczka w Sky Tower znajduje się na 1 piętrze, naprzeciwko placu zabaw Kinderplaneta. 

cwc-1 cwc-1 cwc-1
cwc-5 cwc-6 cwc-7

 

cwc-8Akcja „Cały Wrocław czyta" jest realizowana we wrocławskich placówkach oświatowych od 10 lat przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Ideą akcji obecnie jest promowanie Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016 w kontekście rozwijania i propagowania idei czytania wśród dzieci i młodzieży w Polsce, jak również poprzez zagospodarowanie przez uczniów i nauczycieli istniejących na terenie miasta i placówek ławek, siedzisk i stworzenie z nich tzw. „bajecznych ławeczek" wraz ze skrzynkami do bookcrossingu, które służyć będą akcjom czytelniczym, działaniom artystycznym i uwalnianiu książek.

Bookcrossing, czyli uwalnianie książek: krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu popularyzowanie czytelnictwa i dzielenie się z innymi książkami. Polega na przynoszeniu i zostawianiu swoich, jak również krążących książek w miejscach publicznych: park, pociąg, ... jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - skrzynkach, stolikach, półkach, po to, by znalazca mógł je przeczytać, zarejestrować na stronie www.bookcrossing.pl lub własnoręcznie opisać. Zapraszamy wszystkich miłośników książek do wymiany książek we Wrocławiu.

W Sky Tower książki możesz poczytać lub zostawić na 1 piętrze, naprzeciwko placu zabaw Kinderplaneta oraz w kawiarni 212 Lifestyle Cafe.

 

 
Facebook