ghsky-logo-2013


sky button 5

SKY TOWER RUN 2015

 

Sky Tower RUN 2015
 
Organizatorzy:
skytower-logo logo WKB Piast

Partnerzy:

runners logo  Kobiety-na-medal-www 
mazda-jaremko-wroclaw  fitness-academy
CREATOR-ZDROWY-WYBOR-www  


Patroni medialni:

fotomaraton-logo  Logo-maratony-Polskie Gazeta Wyborcza czerwona ZetGold-logo

 

  • Relacja oraz wyniki II edycji Sky Tower Run
  • Relacja z I edycji
  • Aktualności
  • Regulamin

II EDYCJA SKY TOWER RUN 2015

 

23 maja 750 biegaczy i biegaczek wzięło udział w wyścigu na 49. piętro budynku Sky Tower. W sobotę punktualnie o godzinie 10:00 z łezki eventowej wystartowali pierwsi zawodnicy biegu eliminacyjnego. Ich zadaniem było pokonanie w jak najkrótszym czasie 1142 schodów biurowca Sky Tower.


Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Łobodziński – mistrz świata oraz mistrz Europy w towerrunningu, który już na tym etapie ustanowił nowy rekord biegu – 5 min. 3 sek., wyprzedzając tym samym ubiegłorocznego zwycięzcę o ponad minutę.


Zawody na gorąco komentowała niezawodna para dziennikarzy sportowych – Maciej Kurzajewski, który kibicował startującym zawodnikom na scenie na poziomie 0 oraz Bożydar Iwanow, który witał biegaczy na mecie na 49. piętrze.


Wszyscy biegacze oraz ci, którzy chcieli z profesjonalnymi trenerami odbyć trening na świeżym powietrzu, mogli wziąć udział w zajęciach Fitness Academy. Przed wejściem do Galerii pojawiły się rowery, bieżnie i ergowiosła, wykorzystywane przez zawodników do rozgrzewki. Między godziną 10:00 a 16:00 odbywały się zajęcia m.in. Zumby, Indoor Walking czy Indoor Cycling.


W trakcie wydarzenia dopingujący kibice mogli skorzystać z darmowych usług specjalistów, którzy pojawili się ze swoimi stoiskami na poziomie 1. Młodzi medycy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny przeprowadzali podstawowe badania, jak mierzenie ciśnienia czy poziomu cholesterolu, obecny był także dietetyk, który udzielał bezpłatnych konsultacji. Specjaliści z Ośrodka Profilaktyki i Rehabilitacji Creator wykonywali masaże oraz darmowe zabiegi z wykorzystaniem kriokomory. Chętne osoby mogły skorzystać z konsultacji podologów z Ortogenic oraz trenerów osobistych z Fitness Academy, skosztować suszone przekąski od Puffins i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy od Motopomocnych.


Po eliminacjach, o godzinie 16:00 rozpoczął się bieg charytatywny, który poprowadziła jego ambasadorka – Profesor Alicja Chybicka. Zaproszeni znani i lubiani Dolnoślązacy pobiegli na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Za każdego finiszera Sky Tower SA przekazał określoną kwotę fundacji – łącznie 10 000 zł. W biegu charytatywnym udział wzięli: Alicja Chybicka, Wojciech Gęstwa- dyrektor Maratonu Wrocław, Paweł Kępa - zastępca redaktora Naczelnego polskiego magazynu Runner's World, koszykarz Adam Wójcik wraz ze swoimi 13 zawodnikami, Sylwester Sypień – czterokrotny Mistrz Europy w karate, Maciej Zegan – bokser, Maurycy Sawka – podopieczny Macieja Zegana, Aureliusz Kosendiak - Iron Man, Urszula Włodarczyk – olimpijka, Arkadiusz Gardzielewski – lekkoatleta oraz Łukasz L.U.C. Rostkowski – muzyk.


O godz. 17:00 w wyścigu finałowym pobiegła już tylko 100 najlepszych – 50 mężczyzn oraz 50 kobiet, którzy uzyskali najlepsze czasy podczas eliminacji.
Wśród pań pierwsze miejsce na podium zajęła, podobnie jak w zeszłym roku, Dominika Wiśniewska-Ulfik, która w biegu finałowym uzyskała czas 6 min 33 sek. W kategorii mężczyzn najlepszy czas uzyskał ponownie Piotr Łobodziński (5 min. 10 sek.), co tylko ugruntowało jego pozycję lidera.


Zwycięzcy Sky Tower Run otrzymali nagrody pieniężne, zegarki sportowe Garmin oraz m.in. vouchery od Sky Bowling, Restauracji Alyki, 212 Lifestyle Cafe, Depil Concept, Creator, odzież kompresyjną i oczywiście pamiątkowe trofea.

 wyniki-Sky-Tower-RUN-2015

Wyniki biegu eliminacyjnego oraz biegu finałowego dostępne są pod następujacym adresem: http://plustiming.pl/txt_wyniki.php

Galeria Handlowa Sky Tower w

  

SKY TOWER RUN - pół tysiąca biegaczy
zdobyło szczyt najwyższej wieży w Polsce

 

 

Pół tysiąca zawodników wzięło udział w Sky Tower Run – prestiżowej imprezie biegowej, zorganizowanej w sobotę, 31 maja we wrocławskim wieżowcu. Wyzwanie dla uczestników polegało na pokonaniu 1 142 schodów, prowadzących na szczyt najwyższego kompleksu biurowo – apartamentowego w Polsce. Organizatorami wydarzenia są Sky Tower SA oraz Wrocławski Klub Biegacza PIAST.

 

Zwycięzcą pierwszej edycji Sky Tower Run został Piotr Ślęzak z Obornik Śląskich, pokonując 49 pięter w czasie 6 min 22 sek. Najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza, z czasem 6 min 45 sek. Oboje otrzymali bony pieniężne do realizacji w GH Sky Tower oraz trofea. Ponadto, dla wszystkich zawodników, którzy pokonali linię mety przygotowano pamiątkowe medale. Gościem specjalnym Sky Tower Run był Piotr Łobodziński, rekordzista biegów po schodach, zdobywca Pucharu Świata w tej dyscyplinie, który pobiegł poza generalną klasyfikacją uzyskując czas 5 min 09 sek.

 

O doping dla biegaczy zadbali popularni komentatorzy sportowi: Maciej Kurzajewski i Bożydar Iwanow.

 

Pierwszy w historii Wrocławia bieg po schodach budynku Sky Tower cieszył się dużym zainteresowaniem entuzjastów sportów miejskich i mieszkańców Dolnego Śląska. Zmagania zawodników oglądano na telebimach oraz ekranach wewnątrz galerii handlowej.

 

Sky Tower Run nawiązywał do słynnej we Wrocławiu tradycji biegaczy, bijących rekordy
w pokonywaniu pięter nieistniejącego już budynku Poltegor, w miejscu którego obecnie mieści się najwyższy kompleks biurowo – apartamentowy w Polsce. Bieg po schodach to kolejna ciekawa inicjatywa Sky Tower, organizowana dla mieszkańców Dolnego Śląska.

  
 
 

Galeria Handlowa Sky Tower w   

 

Sky Tower Run 2015 – nowi uczestnicy biegu charytatywnego

Ważnym elementem tegorocznej edycji Sky Tower Run jest bieg charytatywny. Do grona osób, które podejmą wyzwanie pokonania 1 142 schodów dla podopiecznych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" dołączyli: Maciej Zegan – polski bokser, Aureliusz Kosendiak – triathlonista oraz L.U.C. – muzyk.


Bieg charytatywny w ramach Sky Tower Run 2015 rozpocznie się o godzinie 16:00. Jako pierwsza wystartuje ambasadorka biegu, prof. Alicja Chybicka. Na starcie pojawią się również m. in. Jakub Jarosz, Justyna Szafran, Marek Dudziński, Wojciech Gęstwa. W tym biegu nie będzie liczył się czas, lecz dotarcie do mety. Ważna jest idea
i chęć pomocy dzieciom zmagającym się z chorobą nowotworową. Sky Tower SA organizator Sky Tower Run 2015 za każdego uczestnika, który dotrze na 49. piętro, 

„Punktualnie o godzinie 10:00 pierwszy zawodnik biegu Sky Tower Run 2015 przekroczy linię startu i podejmie wyzwanie prześcignięcia windy i pokonania schodów. Doceniamy fakt, iż wiele osób ze świata sportu, kultury i nauki podczas biegu charytatywnego będzie pomagać małym podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Zapraszamy do wspólnej zabawy i kibicowania wszystkim biegaczom" – mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Sky Tower.

 

HARMONOGRAM SKY TOWER RUN 2015
9:50 – 10:00 Uroczyste otwarcie biegu Sky Tower Run 2015
10:00 – 16:00 Biegi eliminacyjne
16:00 – 16:50 Start biegu charytatywnego, wystąpienie prof. Alicji Chybickiej
16:25 – 16:55 Ogłoszenie wyników w poszczególnych kategoriach oraz wręczenie nagród
17:00 – 17:30 Bieg open
17:30 – 18:00 Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród
18:15 Uroczyste zakończenie biegu Sky Tower Run 2015

 


Kobiety na START! Wywiad ze zwyciężczynią Sky Tower Run 2014 - Dominiką Wiśniewską-Ulfik

fot. Ewelina Smagala do-wywiad z dominkaW ubiegłorocznej edycji Sky Tower Run najlepszy czas w kategorii mężczyzn uzyskał Piotr Ślęzak – 6 min 22 sek., a wśród kobiet zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik z czasem 6 min 45 sek. Różnica pomiędzy tymi dwojga zawodnikami wyniosła zaledwie 23 sek. Ciekawe, jak czas uda się uzyskać płci pięknej w tegorocznym biegu.


Jak pokonać 1142 schody? Ubiegłoroczna zwyciężczyni Sky Tower Run 2014 w kategorii kobiet – Dominika Wiśniewska-Ulfik zdradzi sekret sukcesu w towerrunningu.


Towerruning to bardzo wyczerpujący sport. Czy każdy może zacząć trenować biegi po schodach?

Każdy, kto lubi sport i wysiłek fizyczny może trenować bieganie po schodach – nie widzę specjalnych ograniczeń, co do wieku lub płci. Zadanie polega na jak najszybszym pokonaniu trasy, niekoniecznie biegiem. Poza rywalizacją sportową liczy się również dobra zabawa.


A jak Pani trenuje przed zawodami w towerruningu?
W ramach przygotowań do biegu wykonuję podbiegi po schodach w bloku 11-piętrowym raz w tygodniu. Najczęściej jest to od 6 do 10 powtórzeń w czasie od 50 sek. do 1 min.,
w zależności od samopoczucia.


Czy kobiet w zawodach towerruningu jest tyle samo, co mężczyzn? Czy tak samo interesują się tą dyscypliną sportową? Czy muszą więcej pracy włożyć w treningi?


Podobnie, jak w innych dyscyplinach sportu, również w towerrunning kobiety stanowią mniejszość. Powoduje to, że łatwiej jest zdobyć wysokie miejsce na zawodach, aczkolwiek ścisła czołówka reprezentuje wysoki poziom i trzeba włożyć naprawdę dużo pracy, aby walczyć o medale. Aktualnie zainteresowanie bieganiem po schodach rośnie, natomiast duża część biegaczy ulicznych nie próbuje jeszcze swoich sił na schodach.


Jaką rozgrzewkę poleci Pani wszystkim kobietą chcącym wystartować w biegu?

Rozgrzewka przed biegiem powinna wyglądać tradycyjnie tak, jak przed innymi zawodami. Kilka minut truchtu (np. 10-12 min), a następnie ćwiczenia rozciągające. Wskazane jest wykonanie kilku ćwiczeń o dużej intensywności, aby przybliżyć organizm do charakteru pracy, którą będzie wykonywać w czasie zawodów, np. kilka rytmów lub jak jest taka możliwość – wbiec kilka pięter po schodach. Nie polecam wykonywania przed startem ćwiczeń siłowych jak przysiady czy pompki.

 

Jakie ma Pani wrażenia po ubiegłorocznej edycji Sky Tower Run 2014?

Zawody zorganizowane były na wysokim poziomie, bardzo ciekawa oprawa imprezy.
W zeszłym roku bieg rozgrywany był po południu. Rano startowałam jeszcze
w Mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie. W tym roku to będzie mój główny start i liczę na poprawę czasu z poprzedniego roku, czyli 6 min 45 sek. Będę reprezentować 4Flex/RMD Montrail Team.

 

I na sam koniec... Jak zachęci Pani kobiety, które sądzą iż towerruning nie jest sportem dla płci pięknej, aby jednak spróbowały swoich sił i podjęły wyzwanie Sky Tower Run 2015?

Towerrunning to niepowtarzalna szansa, aby ścigać się w miejscach niedostępnych na co dzień. Na pewno jest to ciężki sport, ale w życiu trzeba spróbować wielu rzeczy. Zachęcam wszystkich do spróbowania bez względu na płeć. Niezdecydowanym Paniom chcę przypomnieć, że jest to kolejna okazja by pokazać mężczyznom, że jesteśmy lepsze.

 


Sky Tower Run 2015 – bieg charytatywny


O godzinie 16:00 w ramach wydarzenia Sky Tower Run odbędzie się bieg charytatywny, zorganizowany z myślą o podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Do udziału w biegu charytatywnym zaproszeni zostali wrocławscy sportowcy, artyści i politycy.

Uczestnicy biegu będą musieli pokonać 1124 schody wieżowca Sky Tower, przy czym w tych zmaganiach nie będzie liczył się czas, lecz po prostu dotarcie do mety. Organizatorzy Sky Tower Run 2015 za każdego uczestnika, który pokona 49. piętro, przekażą ustaloną kwotę na działalność szpitala „Przylądek Nadziei", który otoczy opieką dzieci chore na raka, przybywające na leczenie do Wrocławia z całej Polski.

Wyzwanie pokonania najwyższego budynku w Polsce dla podopiecznych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" podejmą m. in. Jakub Jarosz – reprezentant Polski w piłce siatkowej mężczyzn, Dariusz Juzyszyn – polski lekkoatleta, Marek Dudziński – redaktor naczelny Runner's World, Wojciech Gęstwa – dyrektor Wrocław Maraton, Maciej Zegan – bokser, L.U.C. - muzyk.

Ambasadorką biegu została prof. Alicja Chybicka.

 


Prezentujemy kolejną wskazówkę treningową – Piotr Łobodziński demonstruje krok łyżwowy na schodach w Sky Tower. Doskonałe ćwiczenie przygotowujące do Sky Tower Run!

Kilka słów o kroku łyżwowym... kolejna cenna wskazówka treningowa od Piotr Łobodziński Towerrunner!

Posted by Sky Tower Run on 16 kwietnia 2015„Pajacyki" na schodach – czyli wskazówka treningowa od Piotra Łobodzińskiego, mistrza towerrunningu:

Prezentujemy kolejne ćwiczenie - cenną wskazówkę przed Sky Tower Run! Podpowiada Piotr Łobodziński Towerrunner.

Posted by Sky Tower Run on 14 kwietnia 2015Jaka technika stawiania stopy jest najbardziej ekonomiczna przy pokonywaniu kolejnych stopni? Podpowiada Mistrz Świata w Towerrunningu - Piotr Łobodziński!

Jak przygotować się do biegu po schodach Sky Tower Run? Jaka technika stawiania stopy jest najbardziej ekonomiczna przy pokonywaniu kolejnych stopni? Podpowiada Mistrz Świata w Towerrunningu - Piotr Łobodziński!

Posted by Sky Tower Run on 13 kwietnia 2015Piotr Łobodziński i Piotr Ślęzak zapraszają na Sky Tower Run. Kto odważy się podjąć wyzwanie?

Sky Tower Run już 23 maja!

Piotr Ślęzak - życie to bieganie i Piotr Łobodziński Towerrunner zapraszają na bieg Sky Tower Run, który odbędzie się 23 maja!

Posted by Sky Tower Run on 10 kwietnia 2015CO ZNAJDZIEMY W STARTPACKACH?

Wszyscy uczestnicy biegu Sky Tower Run otrzymają wyjątkowe startpacki. W poręcznych, zielony workach, ufundowanych przez Mazda Jaremko Wrocław, znajdą się limitowane koszulki oraz skarpety techniczne. Ponadto miłośnicy biegania otrzymają polskie wydanie magazynu Runner's World, wodę mineralną oraz plastry chłodzące PREL.ROZGRZEWKA Z FITNESS ACADEMY!

fitness academyPodczas Sky Tower Run, od godziny 10:00 do 16:00, na zewnątrz obiektu, odbywać się będą zajęcia, przeprowadzane przez trenerów z Fitness Academy. Na świeżym powietrzu, tuż przy starcie trasy biegowej, pojawią się bieżnie, rowery oraz ergometry wioślarskie. Trenerzy zachęcać będą do ćwiczeń zarówno widzów oraz biegaczy, którzy będą mogli odbyć rozgrzewkę, korzystając z dostępnych sprzętów.

 

 CREATOR PARTNEREM SKY TOWER RUN

Podczas Sky Tower Run Creator zadba o stan ciała uczestników biegu po schodach w specjalnej strefie przeznaczonej do masażu, która pojawi się na poziomie 1 w Galerii. Na stoisku wystawienniczym, znajdującym się na zewnątrz, tuż przy wejściu do Sky Tower, specjaliści udzielać będą porad z zakresu rehabilitacji, ortopedii oraz zaprezentują działanie stymulatora do krioterapii miejscowej CRIOVITA.

CREATOR sp. z o.o. to firma z trzydziestoletnią tradycją, której specjalnością jest działalność z zakresu rehabilitacji medycznej, z poradnictwem lekarskim i pełną gamą zabiegów fizjoterapeutycznych. Prowadzi również działania prozdrowotno-profilaktyczne, zarówno w zakresie rekreacyjnym jak i leczniczym. Zabiegi prowadzone są we własnym Ośrodku Profilaktyki i Rehabilitacji CREATOR przy ulicy Lotniczej 37 we Wrocławiu.

 Creator-rehabilitacja

  


8) JAK zdobyć 49 PIĘTRO?

 

Podpowie Piotr Łobodziński, zdobywca Pucharu Świata, Mistrz Europy i Polski w bieganiu po schodach. Dlatego spotkałam się z Mistrzem we Wrocławiu na szczycie SkyTower'owych ...schodów. Piotr to bardzo sympatyczny, uśmiechnięty i skromny człowiek. Opowiedział, jak najlepiej przygotować się do takiego wysiłku.

03 wywiad Piotr Łobodzinski

na zdjęciu: Piotr Łobodziński, foto: Irena Trzęsicka

 

Irena: Ile czasu potrzebujemy na przygotowanie się do biegu Sky Tower Run, jeśli biegamy rekreacyjnie?

 

Piotr: Rekreacyjne treningi biegowe prowadzone 3-4 razy w tygodniu, to już połowa sukcesu. Nie zaczynamy od zera, mamy już wytrenowany pewien poziom wydolności, który przyda się na schodach. Teraz warto do naszego planu treningowego dodać nieco więcej elementów siłowych w postaci schodów. Wystarczy jeżeli raz w tygodniu zamienimy bieganie po płaskim na klatkę schodową. Jeśli nie mamy takowej, to w okolicy na pewno znajdziemy jakiś wiadukt lub inną konstrukcję. W ostateczności możemy również kształtować siłę na podbiegach lub w postaci skipów, wykroków czy wieloskoków. Czasu do zawodów jest jeszcze sporo, ale proponuję specjalistyczne treningi zacząć już dziś.

 

Irena: O jakie elementy treningowe powinien być wzbogacony plan biegowy, aby bezpiecznie przygotować się do biegu po schodach?

 

Piotr: Na pewno nie zalecam startowania w jakichkolwiek zawodach bez niezbędnego przygotowania. Zakładam, że biegacze amatorzy mają już przygotowany swój aparat ruchu oraz układ oddechowo-krwionośny do wysokich wysiłków. Bieganie po schodach, to sport bardzo intensywny, krótkotrwały, ale dający mocno w kość. Nasze serce podczas zawodów bije bardzo szybko, niejednokrotnie osiągając puls maksymalny. Aby się do tego przygotować, najlepiej wykonać kilka treningów na schodach na krótszych dystansach, 10-15 pięter, aby przygotować nasz organizm na taki ekstremalny wysiłek polegający na pokonaniu 49 pięter. Dodatkowo warto zadbać o górne partie mięśni, czyli raz w tygodniu udać się na siłownię, aby popracować nad siłą rąk, brzucha i grzbietu. W czasie biegania po schodach możemy używać rąk na barierkach, aby lekko odciążyć nogi. Dlatego pracujmy również nad sprawnością ogólną.

 

Irena: Jakie partie mięśni angażuje się przy tego typu wysiłku?

 

Piotr: Zdecydowanie najmocniej pracują mięśnie ud, które wnoszą nasz ciężar ciała wyżej i wyżej. Ważne są także łydki, które zapewniają dynamiczne odbicie od każdego stopnia oraz jak wspomniałem wcześniej, górne partie ciała, aby skutecznie podciągać się na barierkach.

 

Irena: Jak powinna wyglądać właściwa postawa podczas biegania po schodach? Na co zwrócić uwagę – sylwetka, stopy, oddech?

 

Piotr: Nie ma jednej uniwersalnej techniki biegania po schodach. Każdy sam powinien wypracować swoją najskuteczniejszą i najwygodniejszą metodę. Szybsi zawodnicy biegają co drugi stopień, ci wolniejsi mogą wspinać się co jeden. Niektórzy wykorzystują tylko jedną rękę do podciągania się na poręczach, inni używają dwóch rąk w taki sposób, jakby ciągnęli linę. Stopy powinniśmy stawiać na przedniej części i w sposób bezszelestny, nie podnosić kolan za wysoko, co zapobiegnie zbyt głośnemu tupaniu i stratom energii. Oddech to kwestia naturalna, nie ma co się nad tym zastanawiać :)

 

Irena: Jakie badania przed biegiem powinniśmy wykonać, by sprawdzić nasz stan zdrowia, abyśmy mogli wziąć udział w takim wydarzeniu?

 

Piotr: Jeżeli mamy obawy co do naszego stanu zdrowia, czujemy jakieś niepokojące sygnały przy większym wysiłku, duszności, kołatanie w sercu, warto udać się przed rozpoczęciem ciężkich treningów na schodach do lekarza specjalisty sportowego. On zleci nam przeprowadzenie potrzebnych badań (EKG, echo serca) i stwierdzi czy nie mamy przeciwwskazań do tak intensywnej pracy, jaką jest bieganie po schodach.

Irena: Jak powinna wyglądać i ile powinna trwać rozgrzewka przed startem w biegu po schodach?

 

Piotr: Rozgrzewka przed biegiem po schodach nie powinna się znacząco różnić od tej, którą przeprowadzamy przed innymi zawodami. Na początek 10-15 minut truchtu, 5-10 minut rozciągania i kilka żwawych przebieżek, i spokojne wyczekujemy na start.

 

Irena: Czy stosujesz ćwiczenia rozciągające po treningu, biegu?

 

Piotr: Jak najbardziej. Przed treningiem czy zawodami rozciąganie ma charakter bardziej dynamiczny, często wymachy i ćwiczenia w truchcie. Po zawodach/treningu streczing statyczny, po kilka sekund na rozciągnięcie poszczególnych partii mięśni.

Irena: Ćwiczenia rozciągające to bardzo ważny element kończący każdy trening czy zawody, a większość biegaczy bagatelizuje ich znaczenie skupiając się tylko na samym... biegu.

 

Piotr: Dokładnie tak jest, nie wiem czy inni do swojej treningowej rutyny włączyli streczing, ale po zawodach zauważam coraz większą liczbę ludzi „uspokajających" ciało po wysiłku, stosując ćwiczenia rozciągające, które minimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji!

 

Irena: Jakie formy odnowy biologicznej zastosować po starcie w biegu po schodach?

Piotr: Bieganie po schodach nie obciąża tak bardzo naszych mięśni, jak dłuższe wysiłki typu maraton. Włókienka nie są naruszone, następnego dnia nic nie powinno boleć. Jest to krótki intensywny wysiłek, po którym następuje szybka regeneracja. Najprostszą odnową będzie po prostu basen lub zimna kąpiel na nogi w domowej wannie.

 

Irena: Ja właśnie stosuję zabieg schładzający w domu (odpalam film na lapsie i demonstruję Piotrowi)

http://youtu.be/awSfLZgn7aE

 

Piotr: Dobry film instruktażowy, dołączę go do swojej filmoteki. A pomysł z herbatką skutecznie odwraca uwagę od zimna :)

 

Irena: Jak powinien wyglądać dzień przed biegiem na Sky Tower Run lub takiego typu zawodami?

 

Piotr: Podobnie jak przed innymi zawodami. Nie ma co kombinować, eksperymentować i cokolwiek zmieniać. A więc odpoczywamy, robimy ewentualnie krótki rozruch (max 6km), jemy bardziej kalorycznie i zapominamy o jutrzejszym starcie, aby się niepotrzebnie nie stresować.

Irena: Co do diety - czy z czegoś musimy zrezygnować, np. na tydzień przed biegiem?

 

Piotr: Bieganie po schodach to nie maraton, więc nie musimy wprowadzać diety białkowej, a następnie węglowodanowej. Odżywiamy się normalnie jak co dzień i nie przejadamy się.

 

Irena: A co powiesz o nawadnianiu podczas takiego biegu - czy jest ważne?

 

Piotr: Jest ważne, ale nie tak jak w maratonie. Nie odwodnimy się przecież w 5 czy 8 min. Nie pijmy na siłę. Wszystko z głową i umiarem.

Irena: Jakie inne formy sportów uzupełniających pozytywnie wpływają na budowanie formy w bieganiu po schodach?

 

Piotr: Wszystkie poprawiające wydolność. Rower, pływanie, ergometr wioślarski, a przede wszystkim bieganie 

 

Irena: Bieganie „po płaskim" wymaga odpowiedniego obuwia, z charakterystycznym bieżnikiem, wsparciem, czy tutaj jest podobnie?

 

Piotr: Podstawowa zasada – but musi być lekki, więc wystarczą nam nawet tenisówki 

 

Irena: Uczestniczyłeś w wielu wydarzeniach biegowych w kraju i na świecie - czy przydarzyła Ci się jakaś historia, która szczególnie utkwiła Ci w pamięci?

 

Piotr: Tak podczas udziału w biegu w Chinach – Chongqing. To był bieg masowy, pokonuję kilka pierwszych pięter i na nawrotach pojawia się szybki, mały Chińczyk. Wpychał mi się za każdym razem pod rękę. Niestety raz nie „wycyrklował" i jego głowa została dociśnięta do barierki. Skończyło się rozbitą głową i pojawieniem się na mecie kilka minut po mnie. Przeprosiłem go i żałowałem tylko, bo mogłem puścić go przodem, bo i tak „zagotowałby się" po kilku piętrach i uniknąłby może wypadku. Ale niestety taki urok sportów masowych.

03 sky tower Z. Kordys

na zdjęciu: Piotr Łobodziński, Irena Trzęsicka, Piotr Ślęzak, foto: Zbigniew Kordys

 

Irena: Piotrze dziękuję za cenne porady i wskazówki i życzę Ci wygranej i nowego rekordu trasy w biegu na 49 piętro na Sky Tower Run.

 

Piotr: Podziękuję na mecie i do zobaczenia 23 maja we Wrocławiu.

Irena Trzęsicka
portal biegowy
„Kobiety Na Medal"

 

 

Galeria Handlowa Sky Tower w

 

 

SKY TOWER RUN REGULAMIN Regulamin-SkyTowerRun-2015www

 

 

 

 

 

Galeria Handlowa Sky Tower w

 

 

Facebook