Wrocławski Rower Miejski - stacja rowerowa Sky Tower

Wrocławski Rower Miejski to pierwszy w Polsce profesjonalny system bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Powstał 8 czerwca 2011 roku w pilotażowej formie z 17 stacjami i 140 rowerami. Dzięki rozmowom prowadzonym przez operatora, Nextbike Polska z lokalnymi przedsiębiorcami i firmami, które chciały włączyć się w rozwój WRM, obecnie działają już 72 stacje, a liczba rowerów wzrosła do 720.

Wrocławski Rower Miejski to już nie tylko popularny środek transportu, z którego codziennie korzystają setki osób. To styl życia i deklaracja przywiązania do takich wartości, jak ekologia i pozytywne myślenie! Do połowy maja 2014 roku z miejskich jednośladów regularnie korzystało ponad 50 000 użytkowników, którzy od początku istnienia sieci wypożyczali rowery niemal 500 000 razy. Aktualną mapę stacji rowerowych znajdziesz pod adresem:

www.wroclawskirower.pl

Wroclawski Rower Miejski Sky Tower

JAK KORZYSTAĆ Z ROWERÓW?

Dołącz!1. Dołącz!
Zarejestruj się, wchodząc na stronę www.nextbike.pl/miasta/wroclawski-rower-miejski/rejestracja-7. Podaj wymagane dane, zaakceptuj regulamin i wpłać minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Wystarczy 1 min. i gotowe! Możesz korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, kiedy tylko na Twoim koncie pojawią się środki!

Wypożycz!2. Wypożycz!
Podejdź do terminala i naciśnij „Wypożycz". Podaj numer telefonu komórkowego oraz PIN i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Wybrany przez Ciebie rower zostanie zwolniony automatycznie. Jeżeli jest zabezpieczony linką – odblokuj go za pomocą otrzymanego kodu. Szerokiej drogi!

Zwróć!3. Zwróć!
Wystarczy, że wprowadzisz rower do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot. Uwaga: jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca – przypnij rower zamkiem szyfrowym do wybranego stojaka lub innego roweru i przetasuj cyfry. W takim przypadku podejdź do terminala, przyciśnij „Zwrot” i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Gotowe!

Jeździsz!4. Jeździsz, kiedy chcesz!
Korzystaj z rowerów miejskich, kiedy tylko masz ochotę – od wiosny do późnej jesieni, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe!

Szczegóły: www.nextbike.pl

WRM na Facebooku: www.facebook.com/wroclawskirowermiejski

Operatorem rowerów we Wrocławiu jest Nextbike. Firma działa w Polsce od 2011 roku na licencji Nextbike GmbH, niemieckiej firmy istniejącej od 2004 r., która jest obecna na 3 kontynentach w 14 państwach i 73 miastach. Jednorazowa rejestracja w systemie Nextbike umożliwia korzystanie z floty 17 000 rowerów na całym świecie. System jest obecny m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Turcji, Cyprze, Emiratach Arabskich, Chorwacji, Azerbejdżanie, Łotwie, Nowej Zelandii i od tego roku w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i Bułgarii.