Kolejkowo
LOKALIZACJA:

lokalizacja w Arkadach WrocławskichPoziom 1
PLAN CENTRUM

GODZINY OTWARCIA:

pon-pt: 10:00 - 18:00
so-niedz: 10:00 - 19:00

KONTAKT:

AW call us mobile +48 880 008 004
AW mail usTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona www www.kolejkowo.pl

Kolejkowo prezentuje Miasto z Piasku

Ponad tona piasku, niesamowite rzeźby, ogromny ocean, wrocławskie legendy i miniaturowi plażowicze cieszący się promieniami letniego słońca. Miasto z Piasku otwarte już od 28 czerwca!

Miasto z Piasku to zapowiedź letniej przygody! Szumiące wody oceanu skrywają tajemnicze stworzenia, a wrocławskie legendy snują się cieniem wśród zabytkowych kamieniczek. Kolejkowiczanie budują swoje miasto z przedmiotów pozostawionych wśród piasku, leżaków, parawanów, strójów kąpielowych, sznurków i ciast. Rozglądajcie się uważnie, a znajdziecie piaskowe inspiracje sztuką, ekologią i fantastycznymi legendami.

  • Tworzenie budowli z piasku wymaga wiele pracy, cierpliwości i precyzji, ale efekt końcowy zdecydowanie jest tego wart. Inspiracją było nadchodzące lato, ekologia i nadmorskie kurorty. - podkreśla Klaudia Sztandera, architektka makiet.
  • Kolejkowo bawi i edukuje, dlatego w Mieście z Piasku znajdziecie wakacyjną beztroskę i ekologię. Odwiedzający będą zaskoczeni w jaki sposób Kolejkowiczanie budują swój świat. Wykorzystują każde ziarenko piasku, wykałaczkę, zgubiony na plaży łańcuszek czy pozostawioną puszkę. - mówi Jakub Paczyński pomysłodawca Kolejkowa.

Miasto z Piasku otwiera się dla zwiedzających 28 czerwca i czeka na Was do 15 września.
Zupełnie nowe scenki i piaskowe budowle, które powstały specjalnie z okazji otwarcia wystawy. Zwiedzanie w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

Kolejkowo to ogromna, tętniąca życiem makieta, przedstawiająca rzeczywistość w 25 - krotnym pomniejszeniu. Zajmuje powierzchnię aż 1500m2, a składa się na nią
około 4000 figurek ludzi i zwierząt oraz prawie 300 budynków. Zobaczyć można tutaj w miniaturze życie na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw,
wziąć udział w akcji ratunkowej, zobaczyć jeżdżące po torach pociągi czy tramwaje za dnia i nocą, pływający statek i autentyczne, historyczne budowle Dolnego
Śląska, w tym Ratusz na rynku wrocławskim.

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu.
Czynne jest 365 dni w roku, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 32
zł – normalny i 26 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów,
rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

KUP BILET ONLINE

Miasto z Piasku Kolejkowo

Miasto z Piasku Kolejkowo 2

Miasto z Piasku Kolejkowo3

Miasto z Piasku Kolejkowo4

Miasto z Piasku Kolejkowo 5