Sky Tower logo lp

 

Miasto z Piernika czyli Kolejkowo w świątecznej odsłonie

Macie ochotę na coś wyjątkowo słodkiego? Zapraszamy wszystkich do Sky Tower już 25 listopada na otwarcie świątecznej odsłony wystawy Kolejkowo. Miasto z Piernika będzie można podziwiać, a świąteczny zapach z pewnością wprawi Was w bożonarodzeniowy nastrój.

Zimowa odsłona Kolejkowa to blisko 300 domów, wrocławski ratusz z otaczającymi go kamienicami, kościół i zamek pośród których przejeżdżają słodkie czekoladowe pociągi. Miniaturowe miasto jest oświetlone blaskiem lampek i skrzącego się śniegu.

Miasto z Piernika to ponad tona korzennego ciasta. Świąteczny zapach jest efektem użycia 98 kilogramów miodu i 34 kilogramów korzennych przypraw. Miasto oblane jest słodką pierzynką z lukru, do którego modelarze wykorzystali 305 jaj, 143 cytryny i 28 kilogramów cukru pudru. Z tych składników powstało miasteczko o powierzchni 100 metrów kwadratowych.

Jedyna na świecie piernikowa makieta jest efektem długotrwałych prac twórców Kolejkowa. Dla nich świąteczna atmosfera zaczęła się już latem, a budowa piernikowej makiety trwała wiele miesięcy.

- Dbamy o to, aby Sky Tower proponował odwiedzającym rozrywkę przez siedem dni w tygodniu. Makieta Kolejkowa „Miasto z Piernika” to świąteczny akcent w ofercie naszego obiektu i kolejna atrakcja, którą na pewno pokochają mali i duzi wrocławianie, jak również turyści odwiedzający stolicę Dolnego Śląska – powiedziała Monika Woźniak, zastępca dyrektora zarządzającego w Develia S.A., będącej właścicielem i zarządcą Sky Tower.

Przypominamy, że Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 25 zł – normalny i 20 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie. Miasto z Piernika będzie zaś na Was czekać od 25 listopada aż do końca lutego.

KUP BILET ONLINE

Miasto z Piernika czyli Kolejkowo w świątecznej odsłonie

Kolejkowo Sky Tower 1

Kolejkowo Sky Tower 2

Kolejkowo Sky Tower 3

Kolejkowo Sky Tower 4

Kolejkowo Sky Tower 5