Stacja ładowania SmartPoint

W Sky Tower można już korzystać ze stacji ładowania pojazdów z napędem elektrycznym.
Terminal jest zlokalizowany na parkingu -1 (przy polu nr 199).

Jest to kolejny z punktów ładowania sieci Galactico.pl. Sieć terminali ładowania pojazdów elektrycznych administruje firma Galactico.pl Sp. z o.o. Terminal należy do Wrocławskiego Systemu Stacji Ładowania Pojazdów Elektrycznych (WSSŁPE).

Stacja ładowania pojazdów z napędem elektrycznym w Sky Tower jest piętnastą w mieście. Stacja ładująca może obsługiwać trzy pojazdy elektryczne jednocześnie. W dbałości o bezpieczeństwo użytkowników urządzenie jest wyposażone w aparaturę zabezpieczeniową zgodną z aktualnie panującymi normami.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych Wroclaw Sky Tower

Terminale ładowanie oferowane przez spółkę Galactico.pl sp. z o.o. są przystosowane do ładowania wszystkich pojazdów elektrycznych dostępnych na rynku europejskim. Począwszy od rowerów a skończywszy na autobusach. Najpopularniejszą stacją ładowania na rynku polskim jest terminal serii smartPoint. Ta stacja ładująca jest również zainstalowana przy Galerii Handlowej Sky Tower we Wrocławiu. W terminalach tej serii zainstalowane są dwa typy gniazd, które pozwalają na naładowanie samochodów elektrycznych w różnych czasach. Terminal smartPoint posiada dwa gniazda typu Schuko zgodne ze standardem CEE7: 230 V/16 A – gniazdo jednofazowe oraz jedno gniazdo Mennekes zgodne ze standardem IEC62196: 400 V/32 A gniazdo trójfazowe (Type 2).

Terminale smartPoint charakteryzują się ergonomią przy zapewnieniu wysokiego poziomu odporności na akty wandalizmu. Są to urządzenia proste w obsłudze, zaopatrzone w interfejs komunikacji z Użytkownikiem w postaci 7" graficznego wyświetlacza LCD oraz czytnika kart RFID za pomocą których właściciel auta elektrycznego rozpoczyna i zakańcza proces ładowania. W wyniku pozytywnej autoryzacji przy użyciu karty zbliżeniowej w terminalu dochodzi do otwarcia klapki blokującej dostęp do gniazda ładowania przed osobami postronnymi. Użytkownik jest na bieżąco informowany o czynnościach jakie powinien wykonać za pomocą komunikatów pojawiających się na wyświetlaczu. Terminal ładowania smartPoint charakteryzuje się modułową konstrukcją co oznacza, że istnieje możliwość wymiany tylko gniazd ładowania zamiast całego terminala w przypadku zmiany standardu. Stacja ładująca może obsługiwać trzy pojazdy elektryczne jednocześnie.

W dbałości o bezpieczeństwo Użytkowników urządzenie jest wyposażone w aparaturę zabezpieczeniową zgodną z aktualnie panującymi normami. Stacja ładowania jest zaopatrzona w zasilanie awaryjne umożliwiające funkcjonowanie najistotniejszych elementów sterujących terminala oraz komunikację z Użytkownikiem, którego pojazd ładował się w trakcie zaistnienia awarii.

Funkcje terminala:

  • identyfikacja parametrów technicznych ładowanego pojazdu (dotyczy tylko gniazd lEC 62196, zgodnie z normą VDE-AR-E 2623-2-2)
  • autoryzacja Użytkowników wyposażonych w karty zbliżeniowe RFID
  • możliwość komunikacji pomiędzy terminalem i systemem monitorowania za pomocą usługi GSM/GPRS lub kabla Ethernet
  • możliwość wykorzystania wyświetlacza LCD terminala do celów reklamowych oraz zdalna obsługa modułu reklamowego z poziomu systemu monitorowania
  • możliwość przystosowania terminala do współpracy z systemem sieci Smart Grid

Integralną częścią terminali typu smartPoint jest system Galactico. Jego funkcje zostały stworzone
z myślą o właścicielach pojazdów elektrycznych, zarządcach terminali jak i Operatorach Systemów Dystrybucyjnych. Użytkownicy EV będą mieli dostęp do wielu funkcjonalnych opcji, które pozwolą m.in. na rezerwację konkretnego terminala na określoną godzinę, informowanie o statusie ładowania poprzez sms lub e-mail, wgląd w aktualny stan swojego konta, doładowania konta na zasadzie pre paid lub rozliczanie abonamentowe. W chwili obecnej część tych usług została już wdrożona. Zarządcy terminali dzięki modułowi serwisowo diagnostycznemu mają pełen obraz dotyczący potencjalnych awarii jakie mogą zaistnieć w urządzeniu. Są w stanie zdalnie zakończać proces ładowania oraz odblokować dostęp do gniazda Użytkownikowi który np. zgubił swoją kartę indentyfikacyjną. Poza tym posiadają możliwość zdalnego zarządzania treściami reklamowymi na wyświetlaczu terminala.

Terminal zainstalowany przy GH Sky Tower pracuje w systemie Galactico.

Stacja ładowania SmartPoint

Co zrobić żeby móc korzystać ze stacji ładującej smartPoint?

Żeby móc skorzystać ze stacji ładujących należy zalogować się w systemie Galactico za pośrednictwem strony www.galactico.pl podać niezbędne dane dotyczące pojazdu elektrycznego, który chcemy ładować, zaakceptować regulamin, dokonać wpłaty minimum 20,00 zł (która zasili nasze konto i będziemy mogli ją wykorzystać na usługi świadczone przez Operatora).

Jak otrzymać kartę?  |   Instrukcja obsługi SmartPonit