Sky Tower logo lp

 

Szpitale apelują o krew! Akcja honorowego krwiodawstwa przed Sky Tower

Skutki pandemii COVID-19 odczuwają nie tylko firmy czy prywatne osoby, ale też kluczowe instytucje publiczne, w tym szpitale. W lokalnych lecznicach w związku ze wznowieniem wcześniej odwołanych zabiegów i operacji wzrosło znacząco zapotrzebowanie na krew. Niestety, stany magazynowe wskazują krytycznie niski poziom większości grup. Można pomóc, przekazując cenny dar życia - już 6 lipca przed Sky Tower stanie krwiobus.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu po sukcesie ubiegłorocznych wyjazdowych akcji krwiodawstwa po raz kolejny podjęło współpracę ze Sky Tower. Aktualnie wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego oraz powrotem lecznic do pełnego funkcjonowania krew jest szczególnie potrzebna, o czym przypominają alarmujące spadki zapasów surowca. Udział w nadchodzącym wspólnym wydarzeniu RCKIK i Sky Tower to okazja do wsparcia regionalnych szpitali i klinik oraz ich pacjentów.

Jak aktualnie przebiega proces donacji?

Dla bezpieczeństwa dawców proces donacji odbywa się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Każdemu uczestnikowi akcji jeszcze przed rejestracją mierzona jest temperatura ciała. Dodatkowo obowiązkowe są: maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie przynajmniej 2-metrowego dystansu oraz uzupełnienie ankiety, dotyczącej przebycia COVID-19, objawów infekcji i ewentualnej styczności z osobą zakażoną.

Akcja honorowego krwiodawstwa przed Sky Tower odbędzie się w poniedziałek, 6 lipca, w godz. 12:00-16:00. Krew będzie mogła oddać każda zdrowa i pełnoletnia osoba, ważąca powyżej 50 kg. Na miejsce należy się zgłosić po lekkostrawnym posiłku oraz z dokumentem tożsamości. Dla wszystkich dawców przewidziany jest pakiet czekolad oraz upominki.

Pomóżmy wszystkim, którzy czekają na powrót do zdrowia! Pamiętajmy, że przekazując krew, w ciągu zaledwie 8 minut możemy uratować cudze życie. Do zobaczenia na miejscu!

Akcja honorowego krwiodawstwa lipiec 2020