Sky Tower logo lp

 

Zapraszamy na wystawę Grand Press Photo 2019

Grand Press Photo 2019, wystawa ponad 260 najlepszych zdjęć prasowych opisujących Polskę i świat, odwiedza kolejne miasta w Polsce. Gdzie w najbliższym czasie ją zobaczymy? Oczywiście we Wrocławiu! I - oczywiście - w Sky Tower, jako jedynym miejscu w stolicy Dolnego Śląska. Prestiżowa ekspozycja, składająca się m.in. z pojedynczych zdjęć, fotoreportaży oraz projektów dokumentalnych, dostępna będzie w naszym obiekcie w dniach 14-25 września. Wstęp jest bezpłatny! Zapraszamy!

Wystawa Grand Press Photo 2019, która od 14 września zagości w Sky Tower, składa się z uchwyconych mistrzowskim okiem klatek ukazujących istotne wydarzenia publiczne, sytuacje rodzinne czy sportową rywalizację. Zobaczycie tu m.in. m.in. Zdjęcie Roku wykonane przez Sławomira Kamińskiego, obrazujące protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, fotografie dokumentujące żałobę po śmierci Prezydenta Gdańska oraz wiele innych ważnych momentów dla kraju i świata. Są obrazy pokazujące nastroje obywateli, migawki z codziennego życia; są piękne portrety ludzi i fotografie środowiska, na których widać zagrożenie ze strony człowieka. Szczególną uwagę w tym roku zwracają zdjęcia pokazujące życie rodzinne. Ekspozycja zawiera również zdjęcia z konkursu Young Poland, w którym mierzyli się fotografowie poniżej 26 roku życia.

Wystawę Grand Press Photo w Sky Tower można oglądać codziennie, w dniach 14-25 września, na poziomie 0 (nieopodal sklepu Piotr i Paweł) w godzinach otwarcia obiektu. Wstęp jest bezpłatny.

Na wystawę zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press oraz partnerzy wystawy miejskiej: Miasto Wrocław i Sky Tower. Wystawa została objęta patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia.

Wystawa Grand Press Phot 2019