Sky Tower logo lp

 

Grand Press Photo 2021 w Sky Tower

Grand Press Photo 2021 w Sky Tower

Zapraszamy na wystawę najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów - Grand Press Photo 2021, którą będzie można oglądać od 13 września do 4 października w łezce eventowej na poziomie „0”. Wstęp jest wolny.

Na zwiedzających czekają 272 najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji Grand Press Photo. W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 4,5 tysiąca fotografii. Do finału trafiło blisko 300 ujęć, wykonanych przez 57 autorów. Zwycięskie prace zostały ocenione w pięciu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych oraz w czterech w zakresie reportaży. Dodatkowe kategorie obejmują: projekt dokumentalny i Photo Book oraz konkurs dla fotografów między 18. a 26. rokiem życia – Young Poland.

Zwycięska fotografia należy do Adama Lacha (Napo Images), który uchwycił mężczyznę uwięzionego w samochodzie między kordonem policji, a protestującymi przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Grand Press Photo jest najważniejszym konkursem fotografii reporterskiej w Polsce. Tym bardziej cieszymy się, że możemy gościć we Wrocławiu galerię prezentującą mistrzowskie dzieła. Wierzymy, że takie wydarzenia podnoszą walor kulturowy miasta oraz zwiększają świadomość co do otaczającej nas rzeczywistości. Pełnią też ważną rolę edukacyjną i informacyjną, dlatego zależało nam na zorganizowaniu ekspozycji, która będzie darmowa i dostępna dla wszystkich. Gorąco zapraszamy do Sky Tower od 13 września do 4 października!