Sky Tower logo lp

 

Guitar Sax Duo w Sky Tower

Guitar Sax Duo w Sky Tower

8 sierpnia w Sky Tower zabrzmią wirtuozowskie improwizacje, nastrojowe ballady i wysmakowane brzmienia w wykonaniu duetu gitarowo - saksofonowego Guitar Sax Duo. Muzycy, w składzie Piotr Kudełka (gitara) i Denys Ostrovnoi (saksofon altowy), wykonają autorskie aranżacje standardów różnych gatunków muzycznych: brazylijskiej bossa-novy, epoki swingu, muzyki filmowej oraz popularnej. Usłyszymy m.in. piosenkę Czesława Niemena „Pod Papugami”, „Imagine” Johna Lennona czy „What A Wonderful World” Louisa Armstronga w zupełnie nowych adaptacjach. Koncert jest kolejnym wydarzeniem organizowanym w ramach Festiwalu Brzmień Niebanalnych, podczas którego największe przeboje muzyczne wykonywane są w nowych wersjach - i nietypowych wnętrzach.

Guitar Sax Duo z sukcesami występuje na różnych scenach. Gitarzysta, Piotr Kudełka, już od najmłodszych lat gra na gitarze, chociaż przygodę z muzyką zaczął od ... skrzypiec! Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego. Jest laureatem licznych konkursów i festiwali gitarowych, występuje z aktorami teatralnymi i telewizyjnymi, nagrywa dla radia i telewizji polskiej. Koncertuje w Polsce, Anglii, Danii, Szwecji, Grecji, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

Denys Ostrovnoi, grający na saksofonie altowym, jest absolwentem Konserwatorium im. Gabriela Faure we Francji, Instytutu Jazzu im. Reinolda Gliera w Kijowie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej , m.in. Zbigniewem Wodeckim, Hanną Banaszak, Krystyną Prońko, Ewą Bem, zespołem Dżem czy Miuoshem.

Na koncercie w Sky Tower artyści z pewnością zaskoczą Was niejedną nowatorską aranżacją! Koncert odbędzie się na parterze, nieopodal supermarketu Piotr i Paweł, o godz. 18: 00. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy!