Sky Tower logo lp

 

Zapraszamy do Sky Tower na Noc Muzeów 2021!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników przedsięwzięć kulturalnych. Koniecznie zarezerwujcie czas w sobotnią noc, 15 maja. W godz. 22:00-02:00, zupełnie za darmo, będzie można wjechać na 49. piętro Sky Tower, by osobiście obejrzeć DNA Miasta - wystawę oraz zapierającą dech w piersiach panoramę Wrocławia. Wydarzenie odbędzie się w ramach Nocy Muzeów 2021.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja ogólnopolskiej inicjatywy - Nocy Muzeów. Jej uczestnicy ponownie zwiedzą najciekawsze instytucje kulturalne oraz wezmą udział w wernisażach, warsztatach i pokazach. W ramach wrocławskiej odsłony przedsięwzięcia będzie można odwiedzić wystawę DNA Miasta, usytuowaną w naszym Punkcie Widokowym. Ekspozycja składa się z prac Michała Jędrczaka, Magdaleny Karwowskiej, Alicji Kogut, Magdaleny Kurek, Jana Wojciecha Malika, Barbary Olszewskiej, Janusza Orzechowskiego, Stanisława Tomalaka oraz Michała Węgrzyna. Tematyka wszystkich obrazów nawiązuje do toposu miasta, które lokalni artyści przedstawili za pomocą różnorodnych stylów i ekspresji.

Zwiedzający będą mieli szansę zapoznania się z twórczością utalentowanych malarzy oraz, z perspektywy ponad 200 metrów nad ziemią, zweryfikowania swojego spojrzenia na stolicę Dolnego Śląska oraz jej architekturę.

Bezpłatnie, w ramach wrocławskiej Nocy Muzeów 2021, wystawę DNA Miasta zlokalizowaną w Punkcie Widokowym będzie można zwiedzać w sobotnią noc, 15 maja, w godzinach 22:00-02:00. W celu zapewnienia uczestnikom wydarzenia bezpieczeństwa wyjazdy zaplanowano co 20 minut. Zwiedzanie będzie obywało się w 15-osobowych grupach. Obowiązują zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Serdecznie zapraszamy!

Noc Muzeów 2021 w Sky Tower