Sky Tower logo lp

 

Zobacz kobietę oczami współczesnych artystów

Każda kobieta jest inna i na dodatek – każda jest zmienna. To, jak płeć piękną widzą współcześni artyści, będzie można sprawdzić już od czwartku 24 czerwca w przestrzeniach Sky Tower. Zostanie wtedy otwarta wyjątkowa wystawa obrazów pod tytułem „DNA Kobiet”, która potrwa do 23 lipca 2021 r. Wstęp jest wolny.

Podczas wystawy będzie można obejrzeć dzieła ukazujące różne oblicza kobiety widziane oczami polskich malarzy. Autorzy i autorki obrazów postanowili zmierzyć się z niełatwym zadaniem uchwycenia istoty kobiecości i rozmaitych ról, w jakie płeć piękna wciela się współcześnie. Wyselekcjonowanych przez Galerię DNA dzieł sztuki nie da się zaklasyfikować do jednego gatunku – zaprezentowane zostaną zarówno wyraziste akty, jak i subtelne portrety. Wszystkie obrazy będzie można także nabyć.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy na poziomie „0” Sky Tower, w tzw. łezce eventowej, codziennie w godzinach otwarcia centrum. Wstęp jest wolny. Zwiedzanie odbywa się przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.

DNA KOBIET