Sky Tower logo lp

 

Zobacz DNA Miasta ponad 200 metrów nad ziemią!

Punkt Widokowy – czasowo nieczynny

Zgodnie z decyzją ogłoszoną 17 marca br. na konferencji Ministra Zdrowia, od soboty 20 marca 2021 roku aż do 9 kwietnia 2021 roku, nasz Punkt Widokowy oraz zlokalizowana w nim wystawa „DNA Miasta” będą nieczynne.

Bilety, zakupione wcześniej, zostaną przełożone na inny, dogodny do realizacji termin. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Surrealistyczne pejzaże, barwne abstrakcje, feeria kolorów na pograniczu świata bajowego i realnego, ulice ujęte w stylistyce postapokaliptycznej … Tak wyglądają różne oblicza przestrzeni miejskiej przedstawione na wystawie DNA Miasta. Już od 12 marca zapraszamy do Punktu Widokowego w Sky Tower, gdzie z perspektywy 49 piętra będziecie mogli zweryfikować swoje spojrzenie na miasto oraz jego architekturę.

Na wystawie zlokalizowanej w Punkcie Widokowym będzie można zobaczyć obrazy Michała Jędrczaka, Magdaleny Karwowskiej, Alicji Kogut, Magdaleny Kurek, Jana Wojciecha Malika, Barbary Olszewskiej, Janusza Orzechowskiego, Stanisława Tomalaka oraz Michała Węgrzyna. Tematyka wszystkich eksponowanych dzieł nawiązuje do miasta, jest próbą odczytania - poprzez różnorodną ekspresję i styl - tego, co w miejskiej cywilizacji najbardziej istotne. Znajdziemy tu zarówno nawiązania do surrealizmu, gier komputerowych, komiksu, obrazów znanych mistrzów, jak i dziecięcych wycinanek czy marzeń sennych. Artyści prezentujący swoje dzieła wdają się w polemikę z utartymi schematami i widzami. Wszystkie prace i każda z osobna zachęcają do refleksji, nie tylko nad samym miastem, ale również nad tym, czym jest dla nas estetyka.

Wystawa w Punkcie Widokowym Sky Tower czynna będzie codziennie od 12 marca w następujących godzinach:
- poniedziałek - czwartek: 09:00-21:00 (ostatni wjazd o godzinie 20:40)
- piątek – sobota: 09:00-22:00 (ostatni wjazd o godzinie 21:40)
- niedziela: 10:00-22:00 (ostatni wjazd o godzinie 21:40)

Przygotowano ją z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa sanitarnego. Koniecznym warunkiem uczestnictwa jest zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przed wejściem - dozowniki znajdują się na poziomie 0 i +49. Jednorazowo ekspozycję może oglądać 15 osób (wjazd co 20 minut).

Bilety można nabyć na miejscu lub poprzez sprzedaż internetową na stronie https://bilety.skytower.pl/. Ceny biletów:

  • normalny – 18,00 zł
  • ulgowy – 12,00 zł
  • dzieci do lat 3 – wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin 
Zalecenia sanitarne

Zobacz DNA Miasta ponad 200 metrów nad ziemią!