Sky Tower logo lp

 

Wystawa Grand Press Photo 2020 w Sky Tower

Wystawa Grand Press Photo 2020

Już od 28 września w Sky Tower dostępna będzie ekspozycja ponad 260 zdjęć wyróżnionych w 15. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej. To jedyne we Wrocławiu miejsce, w którym zagości Grand Press Photo 2020. W ramach wystawy będzie można zobaczyć najbardziej wzruszające, szokujące i przejmujące ujęcia z całego globu i niemal każdej dziedziny życia. Wydarzenie potrwa do 11 października. Wstęp jest bezpłatny.

Początek jesieni w Sky Tower zapowiada się wyśmienicie! W najbliższy poniedziałek parter naszego obiektu wypełnią setki prac najlepszych fotografów w kraju, którym z mistrzowską precyzją udało się zatrzymać w kadrach ulotne momenty, gesty i emocje. W ramach Grand Press Photo 2020 zobaczyć będzie można m.in.: słynne klatki ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Zakliczyna oraz corocznego zjazdu ortodoksyjnych Żydów z różnych zakątków świata do grobu cadyka Dawida Bidermana czy portret 15-letniej Ormianki, Ewy, wybudzonej z kilkumiesięcznej katatonii, wynikającej z syndromu rezygnacji. Nie zabraknie również zwycięskiej fotografii autorstwa Jacka Szydłowskiego, przedstawiającej dyżur pielęgniarki w namiocie do segregacji pacjentów. W tegorocznej edycji konkursu zostały także docenione prace trzech fotografów z Wrocławia – jedna w kategorii "Kultura i rozrywka", dwie w kategorii "Sport".

Przypomnijmy, że Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej to najbardziej prestiżowy plebiscyt dla zawodowców, działających w szeroko pojętym zawodzie dziennikarza. 

Wystawa Grand Press Photo 2020 będzie czynna w dniach 28 września-11 października na poziomie 0 (obok supermarketu Piotr i Paweł), w godzinach otwarcia obiektu. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!