Sky Tower logo lp

 

Już 12 lutego ponownie otwieramy Wystawę Pająków i Skorpionów!

Dla wszystkich, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć fascynujący świat pajęczaków, mamy fantastyczną wiadomość! Od piątku, 12 lutego, w Sky Tower znów czynna będzie jedna z największych wystaw w Europie, na której znajdziecie ponad 50 okazów z wszystkich zamieszkałych kontynentów. Na ekspozycji pojawią się głównie pająki – ptaszniki, ale będą też skorpiony oraz afrykańskie wije.

Jaki jest najbardziej jadowity pająk świata? Czy słusznie „czarna wdowa” ma na tak dwuznaczną opinię? Dlaczego skorpiony świecą w UV? Zapraszamy na wystawę - tu znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Dla odwiedzających organizator przygotował wiele atrakcji - przy wejściu do lokalu spotkacie ogromnego, prawie trzymetrowego pająka, a wewnątrz znajdziecie wykonane przez dolnośląskich artystów: Rolanda Grabkowskiego, Mateusza Bąka oraz Piotra Saula niesamowite rzeźby, instalacje w formie pajęczyn oraz mural o pow. prawie 50 m kw. autorstwa Malwiny Gaj i Wiktorii Dynowskiej. W trakcie zwiedzania profesjonalni przewodnicy odpowiedzą na pytania gości, a o każdej pełnej godzinie poprowadzą edukacyjne prelekcje. Dodatkowo najwięksi śmiałkowie będą mogli potrzymać jeden z wybranych okazów na ręce!

Wystawa czynna będzie codziennie w godzinach 10:00 – 20:00 na poziomie +1 Sky Tower. Przygotowano ją z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa sanitarnego. Koniecznym warunkiem uczestnictwa jest zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przed wejściem.

Bilety można kupić w lokalu oraz online: https://www.wystawapajakow.pl

Ceny biletów:

  • poniedziałek-piątek: normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, grupy szkolne 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł
  • sobota-niedziela: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupy szkolne 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł
    (dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis, bilet grupowy = grupy szkolne min. 10 osób).

Odkryj niesamowity świat pająków i skorpionów w Sky Tower