Sky Tower logo lp

 

Odkryj niesamowity świat pająków i skorpionów w Sky Tower

Odkryj niesamowity świat pająków i skorpionów w Sky Tower

Jaki jest najbardziej jadowity pająk świata? Czym są pandinus imperator i theraphosa blondi? Dlaczego skorpiony świecą w UV? Na te i wiele innych pytań już niebawem będzie można znaleźć odpowiedź w Sky Tower. 9 października zostanie tu otwarta jedna z największych wystaw pająków w Europie, na której znajdzie się ponad 50 okazów pajęczaków z wszystkich zamieszkałych kontynentów.

Fascynująca edukacyjna wystawa o pajęczakach zlokalizowana będzie na poziomie +1 Sky Tower, w pomieszczeniu naprzeciw Subway. Na ekspozycji pojawią się głównie pająki – ptaszniki, ale będą też skorpiony, wije czy skolopendry. Pośród ponad 50 żywych zwierząt spotkamy sławną “czarną wdowę”, największego ptasznika na ziemi czy najpotężniejszego ze skorpionów. Znajdą się tu również edukacyjne plansze 3D, opisy i ciekawostki, a także kolekcja rzeźb, instalacje oraz mural, stworzone przez dolnośląskich artystów. Wchodzących na wystawę powita ogromny, kilkumetrowy pająk! Co więcej, o każdej pełnej godzinie wszyscy chętni będą mogli wysłuchać ciekawej prelekcji, a śmiałkowie - potrzymać jeden z wybranych okazów na ręce!

Podczas zwiedzania ekspozycji, przez cały dzień, obecni będą fachowi przewodnicy, którzy odpowiedzą na każde pytanie zwiedzających. Zapraszamy dorosłych, dzieci, emerytów, całe rodziny oraz grupy przedszkolne i szkolne! To będzie niezapomniane przeżycie! Każdy będzie mógł przekonać się, że „nie taki pająk straszny, jak go malują”.

Wystawa czynna będzie codziennie od piątku, 9 października, w godzinach od 10:00 do 20:00. Przygotowano ją z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa sanitarnego. Koniecznym warunkiem uczestnictwa jest zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przed wejściem.

Bilety można kupić w lokalu oraz online: https://www.wystawapajakow.pl

Ceny biletów:

- poniedziałek-piątek: normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, grupowy 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł

- sobota-niedziela: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupowy 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł

(dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis, bilet grupowy = grupy szkolne min. 10 osób)

Regulamin