Sky Tower logo lp

 

 
Zbadaj się bezpłatnie w ramach kampanii Movember!

Stawiamy na zdrową męskość. Zbadaj się bezpłatnie w ramach kampanii Movember!

Sky Tower zaprasza w sobotę 27 listopada wszystkich mężczyzn na bezpłatne badanie jąder oraz prostaty. Zapisy nie są wymagane - liczy się kolejność przybycia. Akcja profilaktyczna zostanie przeprowadzona w godzinach od 10.00 do 20.00.

Movember Polska to coroczna kampania prozdrowotna, której celem popularyzacja profilaktycznych badań jąder wśród mężczyzn. Wrocław to jedno z ośmiu miast, w których w tym roku zorganizowane będą takie testy. Już 27 listopada chętni panowie przed 40. rokiem życia będą mogli bezpłatnie sprawdzić zdrowie swoich jąder dzięki bezbolesnemu badaniu USG, zaś pozostali skontrolują, czy poziom markera nowotworowego prostaty (PSA) jest u nich w normie. Zarówno USG, jak i przesiewowe testy poziomu PSA nie wymagają żadnego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej.

- Wydarzenia we wrocławskim Sky Tower prowadzimy od samego początku naszej akcji z badaniami przesiewowymi. Tym bardziej cieszymy się, że kolejny event pod szyldem Movember Polska możemy zorganizować w jednym z miejsc, w których zaczynaliśmy – mówi Jakub Kajdaniuk, koordynator przedsięwzięcia z Fundacji Kapitan Światełko.

Kampania Movember Polska od 2014 roku uczy mężczyzn, jak dbać o swoje zdrowie. Organizatorem działań jest Fundacja Kapitan Światełko. Dotychczas akcja koncentrowała się wyłącznie na zdrowiu fizycznym i profilaktyce antynowotworowej. W tym roku organizatorzy wraz z ambasadorami przedsięwzięcia zdecydowali się również poruszyć kwestię zdrowia psychicznego, kolejnego tematu tabu wśród mężczyzn.

Do profilaktyki na rzecz męskiego zdrowia zachęcają od lat znani youtuberzy: Cyber Marian i Michał Bańka (z kanału Baniak Baniaka), prezenter Mateusz Jędraś oraz influencerzy Juan Zumeta i Jakub Nowicki, do których w tym roku dołączyli także wokaliści, reprezentujący różne gatunku muzyczne: Krzysiek Sokołowski (z zespołu Nocny Kochanek), Adam Asanov (Piersi), Paweł Dudek (Czadoman) oraz Błażej Sobera Joe Palooka). Jako „Mosznowładcy” nagrali nowy hymn kampanii –„Wszyscy za jednego”.

Rockowa piosenka namawia do korzystania ze wsparcia specjalistów, którzy pomagają zadbać o zdrowie w każdym aspekcie, bez względu na to, czy chodzi o kwestie fizyczne czy psychiczne. Utwór zatytułowany „Wszyscy za jednego” przypomina także, jak ważne jest wzajemne wspieranie się i jak pomocna może być zwykła rozmowa oraz otwarcie się na drugiego człowieka.